Обіг зброї та санкції проти Нікарагуа. Верховна Рада почала пʼяту сесію

Автор:
Костя Андрейковець
Дата:

Верховна Рада повернулася до роботи. Спікер Дмитро Разумков відкрив пʼяту сесію о 10:00 реєстрацією депутатів, після чого пролунав національний гімн.

У залі зареєструвалися 219 депутатів. Також на засідання Ради прийшли премʼєр-міністр Денис Шмигаль, члени Кабінету міністрів і очільники дипломатичних представництв.

На порядку денному парламенту законопроєкт № 4335 «Про обіг цивільної вогнепальної зброї та боєприпасів до неї» (перше читання), законопроєкти про завершення конкурсних процедур на зайняття посад суддів місцевих судів і постанова про введення санкцій проти Нікарагуа.

  • Раніше комітет Ради з питань правоохоронної діяльності рекомендував парламенту ухвалити закон про обіг зброї. Україна — єдина країна Європи, яка досі не має закону про обіг вогнепальної зброї.
  • 1 лютого президент Володимир Зеленський вніс до Ради проєкт постанови про введення санкцій проти Нікарагуа за відкриття консульства в окупованому Росією Криму.
  • Нікарагуа — одна з небагатьох країн світу, яка визнала незаконне приєднання Криму до Росії. Також вона виступала за визнання «ДНР» і «ЛНР». До того ж Нікарагуа створила у Криму дипломатичне представництво і призначила «консула». 9 листопада 2020 року в окупований Сімферополь прибула посол Нікарагуа в РФ , щоб відкрити там перше консульство.