Прокуратура Нью-Йорка: Президент Гондурасу отримав від наркоторговців мільйони доларів за допомогу в експорті кокаїну до США

Автор:
Ангеліна Шеремет
Дата:
Прокуратура Нью-Йорка: Президент Гондурасу отримав від наркоторговців мільйони доларів за допомогу в експорті кокаїну до США

Casa de América / Flickr

Федеральна прокуратура Нью-Йорка висунула нові звинувачення президенту Гондурасу Хуану Орландо Ернандесу — він нібито отримав від торговців наркотиками мільйони доларів за допомогу в експорті тонн кокаїну до США.

Про це повідомляє The Wall Street Journal.

Звинувачення висунули у справі наркоторговця з Гондурасу Джованні Фуентеса Раміреса, який перебуває у вʼязниці в Нью-Йорку. Слідчі вважають, що він керував лабораторією, яка виробляла сотні тонн кокаїну на місяць. У документах йдеться, що 52-річний президент хвалився Раміресу, що «хоче сунути наркотики прямо під ніс цим гринго».

Окрім цього, у 2013 році Фуентес Рамірес нібито платив Ернандесу, який тоді ще був кандидатом у президенти, «десятки тисяч доларів», щоб гарантувати, що військові Гондурасу захищатимуть його поставки наркотиків.

Це не перші звинувачення проти Ернандеса. Його брата у 2019 році засудили за торгівлю наркотиками. У рамках цієї справи Ернандеса теж називали причетним до діяльності наркоторговців у Гондурасі та звинувачували, що він отримав понад мільйон доларів від глави мексиканського наркокартелю Хоакіна Гусмана Лоері на прізвисько Коротун. Але тоді офіційні звинувачення Ернандесу не висунули.

Уряд Гондурасу відкинув звинувачення проти президента: «Твердження, що президент Ернандес нібито брав гроші за наркотики від Джованні Фуентеса Раміреса, захищав або координував торговців наркотиками — це 100% брехня». В уряді зазначили, що звинувачення «засновані на брехні злочинців, які прагнуть помститися та помʼякшити покарання».

  • Президент Ернандес прийшов до влади у 2014 році та був переобраний у 2017-му на тлі звинувачень у шахрайстві. Його термін на посаді спливає у січні 2022 року.