Суд Південної Кореї зобовʼязав Японію виплатити компенсації колишнім «жінкам розради». Токіо вважає рішення неприйнятним

Автор:
Костя Андрейковець
Дата:

У Південній Кореї суд зобовʼязав уряд Японії виплатити по 100 мільйонів вон (близько $91 тис.) 12 колишнім «жінкам розради», які в роки Другої світової війни були силоміць відправлені в військові борделі японської армії.

Про це пише BBC.

12 із 16 нині ще живих кореянок, які пройшли через «станції розради», подали позов ще в 2016 році. До рішення суду дожили тільки 6 жінок.

Проблема минулого досі гостро стоїть в Південній Кореї і залишається каменем спотикання у відносинах з Японією. З 1932 по 1945 рік військове командування Японської імперії створювало на окупованих територіях військові борделі («станції розради»), в які насильно заганяли жінок з місцевого населення. Через такі «станції» пройшло за різними оцінками від 200 до 400 тисяч жінок з Кореї, Китаю, Тайваню, Філіппін та Індонезії. Багато з них померли через жорстокість і хтивість японських солдат.

Південна Корея вважає, що «Японія свідомо скоювала злочини проти людяності». У 2015 році країни уклали угоду, в рамках якої Японія принесла жертвам «станцій» вибачення і взяла на себе зобовʼязання створити фонд допомоги, але південнокорейські активісти і жертви Японської імперії виступили із різкою критикою. Вже у 2017 році новий президент Південної Кореї зажадав від Японії переглянути документ.

Премʼєр-міністр Японії Йосіхіде Суга назвав рішення суду неприйнятним. Він заявив, що країна закрила питання з Південною Кореєю про компенсації за злочини під час окупації ще в 1965 році, коли виплатила $500 мільйонів.

У японському уряді додали, що не будуть оскаржувати рішення, оскільки не визнають його легітимність, а МЗС Японії висловило протест послу Південної Кореї.