Українські моряки їдуть до США для освоєння катерів Island. До середини року в Україну прибудуть три такі кораблі

Автор:
Олег Панфілович
Дата:
Українські моряки їдуть до США для освоєння катерів Island. До середини року в Україну прибудуть три такі кораблі

Wikipedia

Українські військові моряки найближчими днями відправляться до США, де проходитимуть 10-тижневий курс з освоєння катерів класу Island.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства оборони.

Навчання проходитиме в Балтиморі, штат Меріленд. Екіпажі працюватимуть безпосередньо на катерах під час виходів в акваторію Чесапікської затоки, що має вихід до Атлантичного океану, навчатимуться самостійно експлуатувати головні двигуни, дизель-генератори та допоміжні системи. Крім цього, військові перевірятимуть роботу бортових систем, засобів навігації та зв’язку, а також іншого корабельного обладнання й технічних засобів американського виробництва.

У 2021 році Сполучені Штати Америки в межах підтримки України у сфері безпеки та оборони передадуть додатково ще три катери цього проєкту. Нині ці катери проходять у США відповідне технічне обслуговування і доозброєння. Очікується, що три катери надійдуть до України морським шляхом до кінця першого півріччя цього року.

«Ці катери передадуть флоту вже з бойовими модулями та встановленими на борту корабельними системами американського виробництва. До слова, після того як катери набудуть усіх необхідних спроможностей, до кінця поточного року у складі ВМС України буде створено повноцінний дивізіон патрульних катерів класу Island», — йдеться в повідомленні.

У інтервʼю «Радіо Свобода» командувач Військово-морських сил Олексій Неїжпапа заявив, що вже підписаний контракт на будівництво американських катерів Mark VI для України.

«Сподіваємось, за два найближчі роки (тобто до кінця 2022-го) перша партія дійде до ВМС України. Ми вже повністю визначились із системами озброєння, що встановлюватимуться як на Mark VI, так і на Island», – зазначив Неїжпапа.

Він нагадав про попередні переговори з Великою Британією щодо будівництва восьми ракетних катерів (із комплектацією) для ВМС України.

  • У листопаді 2019 року в Одесі урочисто включили до складу Військово-морського флоту України два американські катери типу Island Р190 «Словʼянськ» і Р191 «Старобільськ», а також аварійно-рятувальний корабель «Олександр Охріменко».