Португалія розпочала головування в Раді Євросоюзу і назвала головні завдання

Автор:
Вікторія Мартинюк
Дата:
Португалія розпочала головування в Раді Євросоюзу і назвала головні завдання

Португалія з 1 січня перейняла естафету Німеччини і почала піврічне головування в Раді Європейського Союзу. Це вже четверте голосування країни.

«Для Португалії велика честь та величезна відповідальність перебрати естафету від Німеччини та канцлерки Анґели Меркель. Головування почнеться під гаслом «Час діяти: за справедливе, «зелене» та цифрове економічне відновлення», — написав раніше глава португальського уряду Антоніу Кошта у Twitter.

DW пише, що головним завданням лівоцентристського уряду в Лісабоні під час головування буде координація надання допомоги в рамках ухваленого в ЄС пакета у розмірі 750 мільярдів євро, які мають спрямувати на подолання коронакризи. Видання зазначає, що Німеччина під час свого піврічного головування уможливила ухвалення пакета допомоги. Утім, як зазначив Кошта, «наступний етап є не менш складним».

Також на порядку денному будуть соціальні питання. У травні запланований відповідний саміт ЄС, на якому глави держав та урядів блоку мають зробити висновки з пандемії COVID-19 та розширити соціальні права європейців.

Ще одним із пріоритетів свого головування уряд у Лісабоні визначив взаємини ЄС із Африкою.

Рада ЄС складається з 27 міністрів країн — членів Євросоюзу. Головування в Раді відбувається на ротаційній основі — кожні пів року одна з 27 держав ЄС передає цю естафету наступниці. Після Португалії 1 липня 2021 року ці повноваження перейдуть до Словенії. Країна, яка очолює Раду ЄС, головує на засіданнях міністрів країн ЄС.

  • Україна та ЄС домовилися про дату проведення Ради асоціації, яку відкладали через карантин. Її запланували на 11 лютого 2021 року в Брюсселі.