Зеленський: Отримати вакцину ми можемо цієї зими, але у світі процвітає «національний егоїзм»

Автор:
Костя Андрейковець
Дата:

Президент Володимир Зеленський нагадав, що Україна домовилася про постачання вакцини від коронавірусу від китайської Sinovac Biotech, і заявив, що країна може отримати вакцину вже цієї зими.

У своєму Facebook він пояснив затримки із закупівлею вакцин «національним егоїзмом».

«Коли буде вакцина [Sinovac Biotech]? У найкоротші терміни. Люди отримають її тільки після офіційної реєстрації [...]. Реєстрація можлива вже на початку січня або в країні-виробнику, або в одній з країн Європи, або у Сполучених Штатах. Реєстрація повинна бути такою, щоб не викликала жодного сумніву. Це ще один факт. Тож абсолютно реально отримати вакцину вже цієї зими», — написав президент, запевнивши, що китайська вакцина якісна.

Говорячи про егоїзм, він пояснив, що всі країни світу зараз думають насамперед про себе, тому на вакцини великі черги, а можливості багатших країн ускладнюють Україні швидку закупівлю доз.

«Світ і зараз перебуває у тому ж стані надзвичайного спалаху національного егоїзму, який був спровокований ще початком пандемії [...]. Усі держави дуже жорстко борються виключно за себе та свій інтерес. Майже не підтверджуючи реальними діями ту солодку риторику про «спільне виконання глобальних завдань». Отже, недивно, що найбагатші виявились першими у глобальній черзі за вакцинами», — заявив Зеленський.