Рух ЧЕСНО порахував, скільки міські ради планують витратити на святкування новорічно-різдвяних свят. Під аналіз потрапили 18 міст, до них не увійшли, зокрема, Київ, Харків та Одеса.
Так, найдорожчим святкування буде для мешканців Бучі — з бюджету виділять майже 4 мільйони гривень, що у розрахунку на одного жителя становить по 108 гривень. А найдешевшим — для Львова, Хмельницького, Рівного, Івано-Франківська та Херсона, там святкування обійдеться менше 1 гривні на жителя.
У деяких містах, наприклад у Вінниці, ялинку не будуть встановлювати, а святкування переносять в онлайн.
Серед усіх міст загалом найбільше витратить Маріуполь — 12,3 мільйона гривень, але у розрахунку на одного життя витрати складають по 28,3 грн.
Інші міста виділили на святкування такі суми:
- Дніпро — 5 мільйонів гривень;
- Луцьк — понад 1 мільйон грн. Ялинку не купуватимуть, прикрашають три живі ялини;
- Суми — понад 1 мільйон гривень;
- Житомир — 841 тисяча гривень, теж прикрашають живу ялинку;
- Чернівці — 738 тисяч гривень;
- Запоріжжя — 610,1 тисячі гривень;
- Чернігів — 605 тисяч гривень;
- Вінниця — 490 тисяч гривень;
- Кропивницький — 336 тисяч гривень. Єдине з проаналізованих міст, де передбачили гроші на охорону ялинки (понад 40 тисяч грн);
- Ужгород — 216 тисяч гривень;
- Львів — 174 тисячі гривень;
- Інші міста витратили менше 200 тисяч — це Івано-Франківськ, Полтава, Рівне, Хмельницький та Херсон.
Головну ялинку країни засвітили 19 грудня в День святого Миколая, а під Офісом президента відкрили безкоштовну ковзанку та резиденцію святого Миколая. Київ раніше оприлюднив програму новорічних свят — концерти та шоу-програми проводити не будуть, під забороною також фуд-корти.
- Всесвітня організація охорони здоровʼя радить на різдвяні свята утриматись від посиденьок із родиною і пропонує перенести їх в онлайн.