У Новій Зеландії померла рідкісна білосніжна пташка ківі Манукура, яка надихнула на створення книги і була першою в своєму роді, яка вилупилася в неволі.
Про це повідомляє CNN.
Причиною її смерті називають проблеми з репродуктивною системою. Під час сезону розмноження ківі у неї починалися проблеми зі здоровʼям. До ветеринарів пташку доставили на початку грудня — тоді її опікуни помітили, що вона не їсть і не худне. Ветеринари виявили незапліднене яйце, яке ківі не змогла відкласти. Вона перенесла кілька операцій, остання з яких була найбільшою — проте після неї пташка так і не відновилася.
Манукура — самка північного бурого ківі з білим пірʼям. Вона зʼявилася на світ в 2011 році і була зіркою центру дикої природи Pukaha Mount Bruce. Після смерті у неї залишився молодший брат Мапуна, який бере участь у програмі розведення центру дикої природи.
«За останні 10 років вона захопила безліч людей і по-своєму тихо висвітлила скрутне становище ківі в дикій природі. Її буде дуже не вистачати», — сказала операційний менеджер Департаменту охорони природи регіону Вайрарап.
Іграшкові копії Манукури продавалися в магазинах по всьому світу, а новозеландська дитяча письменниця Джой Каулі присвятила їй книгу «Манукура, біла ківі».
Племʼя Рангітане о Вайрарапа вважало Манукуру «величезним благословенням». Окрім цього, слово «Манукура» мовою маорі означає «вождь».
Хоча білі ківі існують в дикій природі, але ймовірність побачити їх в природному середовищі існування вкрай мала. За даними Департаменту охорони природи Нової Зеландії, залишилося близько 68 тисяч ківі, але щорічно гинуть 2% з них. Серед основних загроз для пташок — горностаї, собаки, коти і тхори.
Читайте також:
- У березні стало відомо, що в Кенії браконьєри вбили двох рідкісних білих жирафів. Тепер у світі залишився тільки один.
- На Галапагоси повертають черепаху Дієго з «надзвичайним» лібідо. Він врятував свій рід від вимирання.
- Уряд Нової Зеландії заборонив туристам купатися з пляшконосими дельфінами — афалінами, оскільки це негативно впливає на їхню поведінку та подальше виживання.
- У Малайзії померла остання самка суматранського носорога. Тепер вид офіційно визнали вимерлим у країні.