Три в одному: українські науковці розробили ПЛР-тест, який одночасно визначає коронавірус і грип

Автор:
Олексій Ярмоленко
Дата:

Thana Prasongsin / Getty Images

Українські учені з Інституту молекулярної біології і генетики розробили новий ПЛР-тест на коронавірус, який одночасно може визначити і наявність в організму штамів грипу.

Про це пише Інститут у своєму Facebook.

Там зазначають, що, окрім коронавірусу, тест також визначає присутність штамів А і В вірусів грипу. Тривалість виконання ПЛР-тесту — 6 годин. На думку вчених, у зв’язку з початком сезонної епідемії грипу такий тест може бути доволі актуальним.

«Нові ПЛР-тести перевірено на зразках від хворих, які нам передав Центр громадського здоров’я в м. Києві. Сподіваємося на зацікавленість МОЗ комбінованим ПЛР-тестом. Тим часом учені нашого Інституту завершують розробку тесту, який дозволить у процесі одного аналізу визначити наявність в організмі людини відразу п’яти вірусів, зокрема дуже підступних щодо дітей — риновірусу та кору», — зазначив директор Інституту, академік Михайло Тукало.

  • Міністерство охорони здоровʼя з 19 грудня вводить новий алгоритм тестування на коронавірус. Тепер тести робитимуть і людям з ознаками гострої респіраторної вірусної інфекції. До цього ПЛР-діагностику проводили тільки особам з підозрою на COVID-19 і з клінічними симптомами.