У київській Андріївській церкві відбулося перше богослужіння після реставрації

Автор:
Костя Андрейковець
Дата:

У Києві в Андріївській церкві пройшло перше богослужіння після пʼятирічної реставрації храму.

Як повідомляє Православна церква України, богослужіння відбулося в день памʼяті святого апостола Андрія Першозваного.

Вів службу представник Вселенського патріархату митрополит Гальський Еммануїл спільно з екзархом Вселенського патріарха єпископом Команським Михайлом і архієпископом Чернігівським та Ніжинським Євстратієм (Зоря). Службу також відвідав пʼятий президент Петро Порошенко разом із дружиною.

У пресслужбі ПЦУ зазначили, що богослужіння відбулося напередодні другої річниці Обʼєднавчого Собору, на якому митрополит Епіфаній був обраний предстоятелем автокефальної Православної церкви України.

  • Андріївська церква побудована в 1762 році. Автором проєкту був французько-російський архітектор Франческо Растреллі. Храм виконаний у стилі бароко і не має дзвонів. Церква входить до складу заповідника «Софія Київська» і є памʼятником архітектури. Відкрили церкву для відвідування 12 грудня. Фактично відновлювальні роботи тривали 11 років.
  • У 2018 році уряд передав Андріївську церкву в постійне користування Вселенському патріархату. Константинополю передали основне приміщення церкви, купольну частину і стилобат (верхню частину ступеневого цоколю храму, або цокольний поверх).