Андріївську церкву офіційно відкрили. Її реставрація тривала 11 років

Автор:
Ангеліна Шеремет
Дата:
Андріївську церкву офіційно відкрили. Її реставрація тривала 11 років

Гонтар Володимир / УНИАН

У суботу, 12 грудня, в Києві офіційно відкрили відреставровану Андріївську церкву. Про це повідомляє пресслужба Офісу президента.

Відвідувачів вона почне приймати з вівторка, 15 грудня.

Щонеділі та на свята тут відбуватимуться богослужіння, а в інші дні церква працюватиме як музей.

Реставрація Андріївської церкви тривала 11 років. За цей час відновили оригінальний колір стін, укріпили схил, фундаменти церкви та стилобату. Також відреконструювали іконостас авторства видатного архітектора Бартоломео Растреллі, повернули автентичне розташування ікон.

У будівлі також встановили сучасне освітлення. Для людей із вадами зору та дитячих екскурсій майстри вилили з гіпсу окремі елементи оздоблення храму, щоб до них можна було доторкнутися та відчути їхню форму.

  • У 2018 році уряд передав Андріївську церкву в постійне користування Вселенському патріархату. Константинополю передали основне приміщення церкви, купольну частину і стилобат (верхню частину ступеневого цоколю храму, або цокольний поверх).
  • Андріївська церква є архітектурною пам’яткою XVIII століття, що входить до складу Національного заповідника «Софія Київська» та є державною власністю України.