Китайські інвестори «Мотор Січі» подали позов до міжнародного арбітражу проти України

Автор:
Ангеліна Шеремет
Дата:
Китайські інвестори «Мотор Січі» подали позов до міжнародного арбітражу проти України

Mixabest / Wikipedia

Китайські інвестори компанії «Мотор Січ» направили українському уряду звернення в міжнародний арбітраж проти України.

Про це повідомляє пресслужба групи DCH харківського бізнесмена Олександра Ярославського, що є партнером китайських інвесторів, які взялись за розвиток «Мотор Січі».

4 вересня цього року китайські інвестори надіслали Міністерству юстиції України повідомлення про інвестиційну суперечку. Китайці наголошують, що українська влада експропріювала їхні інвестиції, а також порушила інші їхні права про захист інвестицій.

Раніше Ярославський заявляв, що інвестори планують стягнути з України $3,5 мільярда.

Нагадаємо, 6 серпня Зеленський доручив уряду та РНБО перевірити, чи відповідає продаж акцій «Мотор Січ» китайцям національним інтересам — начебто китайські інвестори придбали ці акції без дозволу Антимонопольного комітету. Наступного дня Ярославський заявив, що прокуратура повторно заарештувала акції «Мотор Січі» та попросив Зеленського втрутитись, інакше китайські інвестори можуть подати багатомільйонні позови в міжнародні суди.

  • «Мотор Січ» — одна з провідних світових корпорацій в галузі розробки, виробництва та ремонту газотурбінних двигунів для літаків і гелікоптерів. Розташована в Запоріжжі. У грудні 2019 року президент компанії «Мотор Січ» Вʼячеслав Богуслаєв підтвердив продаж акцій підприємства китайським компаніям.