За даними Всесвітньої метеорологічної організації ООН (ВМО), 2020 рік, найімовірніше, увійшов до трійки найтепліших за всю історію спостережень. Учені вважають, що 2020 рік може побити рекорд 2016-го.
Про це повідомляє France 24.
ВМО вважає, що цей рік, імовірно, стане другим найтеплішим роком в історії спостережень, а середні температури покажуть максимум за останні шість років (з 2015 до 2020 року). «Середньосвітова температура у 2020 році буде приблизно на 1,2 градуса вищою за доіндустріальний рівень», — сказав генеральний секретар ВМО Петтері Таалас.
Поточний рік став роком нових явищ погоди й екстремальних температур, особливо в Арктиці. В Австралії, Сибіру і на західному узбережжі США масивно горіли ліси, а в деяких частинах Африки і Південно-Східної Азії спостерігалися сильні повені. У США закінчилися назви для ураганів — їх було забагато.
ВМО поки назвала дані попереднього звіту про стан глобального клімату, що включає в себе показники з січня по жовтень. Остаточний звіт за 2020 рік оприлюднять у березні наступного року.
- У серпні в Каліфорнії, в національному парку Долина Смерті зафіксували найвищу за всю історію Землі температуру — 54,4 градуса.
- У вересні в Гренландії від найбільшого з арктичних шельфових льодовиків, що залишились, відколовся великий масив льоду площею близько 110 квадратних кілометрів.
- Наприкінці липня в Арктиці зафіксували температурний рекорд — на архіпелазі Шпіцберген спостерігали +21,7 градуса. Зазвичай на архіпелазі температура не піднімається вище +8 градусів.
- У Карпатах за зиму 2019—2020 року не було жодної лавини. Сезон виявився аномально теплим і малосніжним.