Чорногорія оголосила посла Сербії персоною нон ґрата і вислала з країни. У Белграді вдалися до дзеркальних дій

Автор:
Катерина Кадакова
Дата:
Чорногорія оголосила посла Сербії персоною нон ґрата і вислала з країни. У Белграді вдалися до дзеркальних дій

comrade_petruha / Pixabay

Чорногорія оголосила посла Сербії в Подгориці Володимира Божовича персоною нон ґрата, звинувативши його у втручанні у внутрішні справи країни.

Відповідну заяву міністерство оприлюднило на своїй сторінці у Twitter.

«Посол Божович назвав незаконне та нелегітимне рішення Подгорицької скупщини (парламенту) «звільненням» і «свободою волі» чорногорського народу, чим вчергове напряму принизив державу, яка надала йому дипломатичну гостинність», — йдеться у повідомленні.

До того ж у Чорногорії заявили, що Божович поводився «несумісно зі звичайними і прийнятними стандартами дипломатичної служби» та ігнорував усні й письмові попередження про неприпустимість такої поведінки.

У відповідь з Сербії був висланий посол Чорногорії Тарзан Мілошевич. Рішення ухвалили, ґрунтуючись на принципі взаємності.

Дипломатичний скандал стався за чотири дні до затвердження уряду Чорногорії (2 грудня).

  • Упродовж майже 30 років Чорногорією керував президент Міло Джуканович. За його правління була проголошена незалежність від Сербії, а в 2017 році Чорногорія стала членом НАТО. Однак в серпні його Демократична партія соціалістів Чорногорії програла парламентські вибори. Прогнозується, що парламент проголосує за новий уряд, що обʼєднує три опозиційні групи. Найвпливовішою з них є проросійський і просербський «Демократичний фронт».