У США пройшли випробування нового винищувача F-35A Lightning II з ядерною бомбою B61-12. Він скинув її на надзвуковій швидкості

Автор:
Костя Андрейковець
Дата:

Національна лабораторія Sandia у співпраці з ВПС США завершила серію льотних випробувань нового винищувача F-35A Lightning II з ядерним озброєнням. Зокрема, фахівці перевіряли скидання винищувачем нової ядерної бомби B61-12, випробування якої закінчили в червні цього року.

Як повідомляє пресслужба Sandia, у серпні цього року на полігоні Тонопа (штат Невада) F-35A на надзвуковій швидкості зміг скинути бомбу та влучити в ціль. Зазначають, що це перший випадок ураження цілі ядерною бомбою таким способом.

Sandia показала відеозапис скидання. Випробування проходили у рамках інтеграції B61-12 у винищувач F-35A, який має для цього бомбовий відсік, на відміну від інших літаків-експлуатантів B61-12.

Літак скидав інертну ядерну бомбу. Фахівці змогли оцінити і перевірити систему стабілізації обертання бомби в умовах запуску на надшвидкості. Зазначено, що B61-12 вразила цільову область після 42-секундного польоту.

  • Випробування бомби B61-12 закінчилися влітку цього року. Її хвостову частину створювала корпорація Boeing. Нова конструкція разом з оновленими системами управління дозволила значно збільшити точність і відмовитися від парашутної системи. Пілоти винищувачів можуть скидати бомби, не пролітаючи над ціллю. B61-12 після скидання автономно планерує у бік цілі, коригуючи свій політ. Потужність бомби не перевищує одну мегатонну, радіус повного руйнування і знищення всього живого — від 3 до 5 км.
  • Бомба пристосована для авіаційного скидання винищувачами і бомбардувальниками. У липні її скидав винищувач четвертого покоління F-15E Strike Eagle з висоти приблизно 7 600 м. Бомбу вже можуть нести стратегічні бомбардувальники B-52 Stratofortress і B-2 Spirit, а також винищувачі F-16 Fighting Falcon і F-22 Raptor. У перспективі нею планують озброїти F-35A Lightning II і бомбардувальник B-21 Raider (LRS-B), на перший політ якого очікують уже в 2021 році.