Україна звернулася до органів Європейського Союзу щодо отримання правової охорони для трьох нових географічних зазначень, зареєстрованих відповідно до європейських стандартів.
Про це повідомило Міністерство економіки, торгівлі і сільського господарства.
На правову охорону претендують гуцульська овеча бриндза, гуцульська коровʼяча бриндза і мелітопольська черешня.
«Для українських виробників правова охорона в ЄС — це можливість виходу на європейський ринок продукції із доданою вартістю, що підвищує рентабельність українських товарів та їх репутацію, стимулює увагу до регіонів їх походження та позитивно впливає на розвиток туризму», — пояснив заступник міністра Мінекономрозвитку Олександр Романишин.
Вже у 2021 році в планах України нові географічні зазначення для меду, горіхів та вин.
- 20 вересня Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроєкт про вдосконалення правового захисту географічних зазначень (№ 1065). Географічне зазначення, згідно з документом, — це найменування, що ідентифікує походження товару з певного географічного пункту, репутацію, якість та інші характеристики, обумовлені локаціями видобування. При цьому хоча б один з етапів виробництва має проходити на визначеній території.
- Торік Рада на законодавчому рівні дала визначення поняттю «віскі».
- У грудні 2019 року в Україні завершився перехідний період після підписання угоди про зону вільної торгівлі з ЄС, протягом якого виробники мали право використовувати назви коньяк, арманьяк, граппа, бренді де херес.