В Одесі поліція розслідує наругу над прапорами ЄС. Відповідальність на себе взяла «Традиція і порядок»

Автор:
Олег Панфілович
Дата:
В Одесі поліція розслідує наругу над прапорами ЄС. Відповідальність на себе взяла «Традиція і порядок»

Rock Cohen / Flickr

В Одесі невідомі зрізали з флагштоків, пофарбували та потоптали прапори Європейського Союзу.

Про це повідомляє «Радіо Свобода».

Інцидент стався вранці 8 листопада. Два прапори зрізали біля Одеської міської ради і біля Потьомкінських сходів. «Це все тривало близько 15 секунд — поки працівники муніципальної охорони відчиняли двері міської ради і вибігали на вулицю, вже нікого не було. Є відеозаписи того, як це робилось, вони передані до поліції», — сказав речник заступника міського голови Микола Покровський.

Пізніше фотографії із пошкодженим прапором та відео його зривання оприлюднила у Facebook організація «Традиція і порядок». Вони порівняли вивішування прапора Євросоюзу на державних установах із російським прапором, який підіймали на Донбасі перед початком війни. Крім зрізання прапорів у центрі міста, представники організації також написали заяву в поліцію щодо незаконного, на їхню думку, розміщення прапора ЄС біля Одеської обласної держадміністрації. Варто зазначити, що станом на вівторок ці фото на сторінці організації відсутні.

Як зазначив Покровський, факт зрізання двох прапорів та наругу над ними внесли до Єдиного реєстру кримінальних проваджень. Спочатку дії активістів кваліфікували не як наругу над прапорами, а як звичайну крадіжку (ст. 185 ККУ). Втім, як уточнили «Радіо Свобода» в поліції, після оприлюднення в мережі відео і фото наруги над прапорами, правоохоронці додали до можливого складу злочину ч. 2 ст. 338 (публічна наруга над офіційно встановленим або піднятим прапором чи гербом іноземної держави).