Конституційний суд зняв з порядку денного на 3 листопада справу про закон, що стосується Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО).
Про це свідчить оновлений порядок денний, розміщений на сайті суду.
Цю справу суду планував розглянути в закритому режимі. Як зазначає Інтерфакс-Україна, представники Фонду та Національного банку не зможуть бути присутніми на засіданні через закритий режим слухання.
На відкритому засіданні КС 15 вересня глава Нацбанку Кирило Шевченко попередив суд про наслідки визнання закону про ФГВФО неконституційним, зазначивши, що це підірве довіру до банківської системи і зруйнує систему гарантування вкладів фізосіб. Глава Нацбанку додав, що в підсумку можуть постраждати 46 мільйонів рахунків на 533 млрд гривень.
Шевченко підкреслив, що ухвалення норм закону про ФГВФО забезпечило виконання Україною своїх зобовʼязань у рамках договору з ЄС і меморандуму з МВФ, а визнання його неконституційним свідчитиме про відмову країни від раніше взятих на себе зобовʼязань перед міжнародними партнерами.
- Напередодні повідомлялося, що Конституційний суд скасував збори своїх суддів і продовжив розгляд подання про ринок землі.
- 27 жовтня Велика палата КСУ визнала неконституційною кримінальну відповідальність за недостовірне декларування та приховування майна. Суд розглядав справу за поданням 47 депутатів, більшість з яких — з «Опозиційної платформи — За життя». Пізніше стало відомо, що КС визнав неконституційними повноваження НАЗК моніторити спосіб життя чиновників.
- 29 жовтня відбулися термінові засідання Кабінету міністрів і Ради національної безпеки і оборони. Після цього за розпорядженням уряду з 00:00 30 жовтня НАЗК відкрило доступ до реєстру електронних декларацій, який не працював із вечора 28 жовтня.