Всеукраїнське опитування, яке президент Володимир Зеленський ініціював у день місцевих виборів (25 жовтня), не матиме жодних юридичних наслідків. Думка людей буде додатковим аргументом для нього, щоб ініціювати зміни до закону.
Про це Зеленський заявив в інтервʼю чотирьом каналам.
«Мене дуже цікавить і для мене важлива думка людей. Тому що народовладдя — це те, що я обіцяв у своїй передвиборчій програмі. Готовий до другого читання проєкт закону про референдум. Тому такі питання для мене дуже важливі особисто. Я хочу відчути народ. [...] Я зрозумію відповідь народу і буду говорити з депутатами та пропонувати такі позиції», — зазначив президент.
Він також пояснив відмінність цього опитування від соціологічного — різниця в кількості респондентів.
«Що таке соціологічне опитування? Це вибірка. Президент робить серйозний екзит-пол. Я хочу отримати результати, відповіді від мільйонів людей, а вибірка — це дві тисячі людей», — зазначив він.
Нагадаємо, що одне з питань звучить так: «Чи підтримуєте ви право України на використання безпекових гарантій, визначених Будапештським меморандумом, для відновлення її державного суверенітету й територіальної цілісності». Зеленський пояснив, що про відновлення ядерного потенціалу України не йдеться — суть у тому, щоб кожна країна виконувала свої зобовʼязання.
- 13 жовтня Володимир Зеленський заявив, що підготував пʼять запитань до українців, на які вони в добровільному порядку зможуть відповісти в день місцевих виборів. В ОП зазначили, що опитування, на відміну від референдуму, не матиме прямих юридичних наслідків.