Космічний зонд NASA OSIRIS-REx зібрав зразки з поверхні астероїда Бенну, який перебуває у 330 млн км від Землі. Апарат за допомогою забірної головки (пилососа) торкнувся поверхні астероїда на швидкості близько 10 см/с, випустив струмінь стисненого азоту, чим підкинув уламки і каміння, після чого затягнув частину з них до головки.
Як повідомляє NASA, процес збору породи у кратері Найтінгейл був автоматичним.
Фахівці зʼясують кількість взятої породи приблизно 24 жовтня, коли зонд розкрутять навколо своєї осі, що дозволить вимірювати його масу. У NASA розраховують, що OSIRIS-REx взяв близько 60 грамів зразків.
OSIRIS-REx відправили до Бенну у 2016 році. Апарат перебував на орбіті астероїда близько двох років, готуючи свій маневр. Учені вважають, що зразки з астероїда нададуть дані про структурні елементи сонячної системи і, можливо, про формування життя на Землі. OSIRIS-REx повернеться на Землю у 2023 році.
- NASA підписало угоду «Артеміда» з агентствами Австралії, Великої Британії, Канади, Італії, Японії, Обʼєднаних Арабських Еміратів та Люксембургу. Воно встановлює принципи освоєння Місяця і регламентує видобуток на ньому корисних копалин.
- На Марсі знайшли три підземні озера з рідкою водою. Учені підтвердили існування четвертого озера.