Останнє десятиліття було найспекотнішим для Атлантичного океану за щонайменше 2 900 років. Про це йдеться в публікації американського наукового журналу Proceedings of the National Academy of Sciences.
Учені з Массачусетського університету в Амхерсті та Університету Квебека відстежили коливання температури в Атлантиці, вивчивши проби відкладень у канадській Арктиці, а також дані термометра для відстеження стану Атлантики.
Відкладення льоду брали на острові Елсмір у канадській Арктиці. Цей регіон є одним з тих, на які сильно впливають зміни температури Атлантичного океану. Коли вода в океані стає теплішою, це створює більш високий тиск над регіоном, унаслідок чого сніговий покрив стає тоншим.
Усі результати показують, що «недавнє потепління в Атлантиці не мало собі рівних», принаймні за останні 2 900 років. Є природні фактори, які можуть вплинути на коливання температури, але неможливо не враховувати вплив зміни клімату. Ознака зміни клімату — спека, особливо в океанах. Зростання тепла викликає розшарування океанів. У вересні рівень морського льоду в Арктиці впав до другого найнижчого рівня за всю історію спостережень, і теж через більш високу температуру океанів.
Читайте також:
Осадові відкладення показали регулярне підвищення і пониження температури Атлантики, а також те, що протягом останнього десятиліття спостерігається безпрецедентне збільшення швидкості нагріву океану. Учені також виявили сліди так званого Малого льодовикового періоду, який тривав від 1300 до 1860 року.
Читайте також:
Потепління океанських вод впливає не тільки на частоту і руйнівність ураганів. Великі морські тварини активно переміщаються з екваторіальних вод до полюсів, що призводить до руйнування екосистем і втрати біорізноманіття.
Читайте також:
- Глобальне потепління вберегло Землю від похолодання, але посилило стихійні лиха. У найближчі пʼять років світ може очікувати потепління на 1,5 градуса.
- Червень був рекордно теплим у Сибіру. Метеорологи заявляють, що Арктика нагрівається швидше за решту світу.