У Польщі знешкоджують сейсмічну бомбу 1945 року. Влада евакуювала понад 750 осіб

Автор:
Костя Андрейковець
Дата:

У Польщі почалася пʼятиденна операція зі знешкодження найбільшої бомби часів Другої світової війни, яка коли-небудь падала на територію країни.

Про це повідомляє Міністерство оборони Польщі та Reuters.

Фахівці з 8-ї флотилії берегової охорони Військово-морських сил знешкоджують авіаційну сейсмічну бомбу Tallboy («здоровань»), яку називають «землетрус».

Бомбу знайшли на дні лагуни біля міста Свіноуйсьце, що межує з Німеччиною. Влада на час операції евакуювала понад 750 осіб з навколишніх районів.

Фахівці вже відкопали на дні лагуни рухому частину бомби. Середню частину залишили на дні, щоб вона фіксувала заряд і не дала спрацювати запобіжникам.

  • Бомба Tallboy застосовувалася Військово-повітряними силами Великої Британії для руйнування підземних споруд (бункерів), а також промислових і військових обʼєктів нацистської Німеччини. Зазначений район цими бомбами британці бомбили в 1945 році. Для цього використовувалися модифіковані важкі бомбардувальники Avro 683 Lancaster. Одна бомба важила 5 443 кг, з яких маса вибухової речовини — 2 358 кг.
  • В Ісландії через глобальне потепління від льодовика відтанув американський бомбардувальник B-17 Flying Fortress, який розбився 76 років тому під час Другої світової війни.
  • Росія розсекретила фільм про випробування «цар-бомби» — найбільшої ядерної бомби в історії, яку СРСР підірвав у віддаленому районі Північного льодовитого океану в 1961 році.