Папа Римський закликав молитись за Кавказ

Автор:
Ангеліна Шеремет
Дата:
Папа Римський закликав молитись за Кавказ

Franco Origlia / Getty Images

Глава Католицької церкви Папа Римський закликав Вірменію та Азербайджан шукати вирішення конфлікту щодо Нагірного Карабаху, не вдаючись до зброї. Про це він заявив під час недільної молитви, повідомляє Vatican News.

«Надійшли тривожні повідомлення про сутички на теренах Кавказу. Молюся за мир на Кавказі та прошу сторони конфлікту здійснити конкретні жести доброї волі та братерства, що зможуть призвести до вирішення проблем не шляхом застосування сили та зброї, але за посередництвом діалогу й переговорів. Помолімося разом за мир на Кавказі», — закликав він.

Що сталось?

Уранці 27 вересня місто Степанакерт та інші населені пункти Нагірного Карабаху обстріляли із «Градів». Сторони конфлікту в Нагірному Карабасі — Вірменія та Азербайджан — звинуватили одна одну в черговій ескалації.

Міністерство оборони Азербайджану заявило, що Вірменія обстріляла села та позиції азербайджанської армії у прифронтовій зоні. Премʼєр Вірменії Нікол Пашинян заявив, що це азербайджанські військові ініціювали наступ на Нагірний Карабах.

«Президент» невизнаної Нагірно-Карабаської республіки Араїк Арутюнян оголосив військовий стан і загальну мобілізацію чоловіків, старших за 18 років.

  • У Вірменії оголосили воєнний стан та мобілізацію.
  • Вірменія та Азербайджан понад 30 років воюють за контроль над Нагірним Карабахом. Активна війна на етнічному підґрунті тривала з 1988 року до травня 1994 року, але військові зіткнення продовжились і після підписання мирної угоди.