Charlie Hebdo знову надходять погрози. Понад 100 французьких ЗМІ виступили на підтримку видання

Автор:
Олег Панфілович
Дата:
Charlie Hebdo знову надходять погрози. Понад 100 французьких ЗМІ виступили на підтримку видання

Libraire de Charlie

У Франції понад 100 видань підписали лист на захист свободи вираження поглядів, опублікований на сайті Charlie Hebdo після того, як виданню стали надходити нові погрози через карикатури на пророка Мухаммеда.

«ЗМІ відкрито називаються цілями міжнародної терористичної організації. Держави чинять тиск на французьких журналістів, називаючи їх «винними» в публікації критичних статей. Словесне насилля поступово переростає у фізичне», — йдеться у зверненні.

Журналісти підкреслюють, що у Франції відсутня кримінальна відповідальність за святотатство, при цьому багато співробітників ЗМІ є віруючими та їх теж може шокувати богохульство. «Але вони підтримують нас, тому що захищаючи свободу богохульства, ми захищаємо не богохульство, а свободу», — підкреслюють журналісти.

Про що йдеться?

На початку вересня уCharlie Hebdo знову опублікували карикатури на Мухаммеда. У звʼязку з цим американська неурядова організація SITE Intelligence, що відстежує діяльність екстремістських рухів, повідомила про погрози на адресу редакції Charlie Hebdo від терористичної організації «Аль-Каїда».

7 січня 2015 року в Парижі двоє ісламських бойовиків, брати Саїд і Шериф Куаші напали на офіс редакції щотижневика. Вони з автоматами, пістолетами-кулеметами, пістолетами ТТ, гранатометом і помповим дробовиком увірвалися до редакції із криками «Аллаху Акбар». Унаслідок нападу загинули 12 осіб, ще 11 отримали поранення. Нападників 9 січня 2015 року ліквідували французькі силовики під час спецоперації.

На початку 2013 року Charlie Hebdo опублікував комікс про життя пророка. Вважається, що невдоволення цими карикатурами й стало основним мотивом нападу.

Відповідальність за теракт взяли на себе бойовики терористичної організації «Аль-Каїда на Аравійському півострові». Про причетність до нападу також заявили в терористичній організації «Ісламська держава».