Вбивця Леннона через 40 років після злочину попросив вибачення у Йоко Оно

Автор:
Олег Панфілович
Дата:
Вбивця Леннона через 40 років після злочину попросив вибачення у Йоко Оно

Keystone Features / Stringer / Getty Images

Марк Чепмен, людина, яка вбила одного із засновників групи Beatles Джона Леннона, вибачився перед його вдовою Йоко Оно через 40 років після його смерті.

Про це повідомляє BBC.

Під час слухань через прохання про умовно-дострокове звільнення, Чепмен сказав, що вбив Леннона «заради слави» і що тепер заслуговує смертної кари. Він додав, що весь час думає про «мерзенний вчинок» і допускає, що може провести залишок свого життя у вʼязниці.

«Я просто хочу повторити, що прошу вибачення за свій злочин. У мене немає виправдання. Я вбив його, тому що він був дуже, дуже, дуже відомий, і це єдина причина, а я був дуже, дуже, дуже, дуже сильно самозакоханим і егоїстичним», — додав Чепмен. Попри покаяння, вбивці Леннона одинадцятий раз відмовили у звільненні.

Чепмен застрелив Леннона 8 грудня 1980 року поряд з квартирою музиканта у Нью-Йорку. Під час вбивства поруч з Ленноном перебувала Йоко Оно. Після того, як Чепмен зробив чотири постріли в Леннона, він сів поруч на асфальт і почав читати роман Джерома Селінджера «Над прірвою в житі». Єдиним мотивом злочину він завжди називав «бажання прославитися». Чепмена засудили до довічного увʼязнення.

  • У серпні 2018 року Чепмену вдесяте відмовили в достроковому звільненні. Він продовжить відбувати довічне увʼязнення у вʼязниці суворого режиму Wende Correctional Facility в місті Олден, штат Нью-Йорк.