Китай запровадив механізм притягнення до відповідальності іноземних компаній, організацій та фізичних осіб, якщо вони становлять «загрозу національній безпеці КНР».
Про це пише Deutsche Welle.
У Міністерстві торгівлі Китаю повідомили, що на підприємства можуть бути накладені санкції, якщо Пекін визнає за кимось порушення міжнародно визнаних правил торгівлі та економічних взаємин, а також у разі «заподіяння шкоди національному суверенітету Китаю, його безпеці та інтересам щодо розвитку». Під санкціями маються на увазі грошові штрафи, обмеження експорту, заборони на інвестиції в КНР та вʼїзд до країни.
Оглядачі зазначають, що цей крок спрямований, насамперед, проти американських підприємств, як відповідь на заборону у США додатків TikTok та WeChat.
- 18 березня президент Дональд Трамп видав указ про заборону соцмережі. Він вважає, що TikTok співпрацює зі спецслужбами Китаю і може загрожувати національній безпеці США. Також до TikTok мали питання американські регулятори — додаток збирав персональні дані неповнолітніх без батьківської згоди. Крім того, спеціалісти з кібербезпеки підозрюють, що TikTok читає буфер обміну власників гаджетів Apple.
- Компанія ByteDance — власник TikTok — відмовила компанії Microsoft у придбанні додатку.
- TikTok подала позов проти адміністрації президента США Дональда Трампа.