Українські полярники обрали ім’я тюленятку, яке народилося на станції «Академік Вернадський» на острові Галіндез. Раніше вони оголошували конкурс на краще ім’я, де пообіцяли обирати з варіантів, що набрали найбільше лайків.
«Після пристрасних дебатів полярники 25-ої Української антарктичної експедиції обрали для дівчинки ім’я Галинка. Вони пояснили свій вибір так: бо вона не балувана і тому що вона народилася на о. Галіндез», — пише Національний антарктичний центр.
Тюленятко належить до виду тюленів Ведделла, названих на честь сера Джеймса Ведделла, шотландського мореплавця, який у 1823 році дістався до Антарктичного кола й далі до регіону Південного океану. Згодом це море назвали його іменем.
Вагітність у самок тюленів Ведделла триває 10 місяців. Кожна самка приносить по одному малюкові. Після народження тюленята важать 25—30 кг і мають довжину до 1,3 м. Їх вигодовують 7 тижнів. Дорослі тюлені досягають ваги до 400 кг і живуть 20 років. Це довгий термін для цього виду.
- На початку серпня на станцію «Академік Вернадський» повернулися пінгвіни — несподівано для цієї пори року.
- На тлі кліматичних змін Антарктида поступово змінюється. Поверх талого снігу цвітуть водорості, чий зелений колір видно навіть з космосу. У майбутньому вони можуть стати харчовою базою для інших видів і змінити екосистему континенту.