Влада Китаю оголосила про запуск ініціативи «глобальної кібербезпеки даних».
Про це пише TechCrunch.
Ініціативу представив міністр закордонних справ Ван І на закритій зустрічі в Пекіні. За його словами, вона складатиметься з восьми частин, які зачіпають такі спірні теми, як обробка даних користувачів.
Згідно з правилами ініціативи, Китай не проситиме свої компанії передавати уряду дані з-за кордону, порушуючи закони інших країн. Китай також закликає держави протистояти масовому шпигунству і просить компанії утримуватися від встановлення у своїх продуктах і послугах механізмів для незаконного збору даних.
Зазначається, що на зустрічі були присутні представники цифрових компаній, які погодилися внести свої пропозиції до цієї ініціативи. Крім того, Ван І розкритикував США, заявивши, що прикриваючись турботою про захист даних, Штати намагаються витіснити з ринків китайські технологічні компанії.
- Китай заборонив передавати алгоритм рекомендацій TikTok новим власникам сервісу.
- Тайвань звинуватив Китай в кібератаках на держустанови і близько 6 тисяч акаунтів високопосадовців.
- Міністерство юстиції США звинуватило двох китайських хакерів у крадіжці промислових секретів на сотні мільйонів доларів у низки світових компаній, зокрема у зломі компʼютерних систем розробників вакцини від коронавірусу.