Премʼєр-міністр Великої Британії Борис Джонсон висунув вимогу до Європейського Союзу укласти торгову угоду до 15 жовтня, інакше її взагалі можуть не підписати.
Про це повідомляє Reuters.
«Якщо ми не зможемо домовитися до того часу [15 жовтня, день саміту ЄС], то я не впевнений, що між нами буде укладено угоду про вільну торгівлю, а значить нам треба прийняти це та піти кожен своїм шляхом», — сказав Джонсон перед новим раундом переговорів у Лондоні.
При цьому, Британія планує домовитися про угоду з ЄС за австралійською моделлю, що, на думку Джонсона, було б «хорошим результатом». «Ми матимемо повний контроль над нашими законами, нашими правилами і нашими водами», — пояснив Джонсон.
Премʼєр запевнив, що Лондон готовий домовитися з ЄС щодо низки практичних питань, серед яких перельоти, вантажні перевезення та наукове співробітництво. За його словами, це може стати можливим навіть якщо сторони не домовляться про торговельну угоду.
- Глави 27 країн-членів Європейського Союзу на саміті в Брюсселі схвалили нову угоду щодо виходу Великої Британії зі складу ЄС.
- 17 жовтня 2019 року Велика Британія і Європейський Союз домовилися про нову угоду з Brexit. Борис Джонсон заявив про підписання з Євросоюзом документа, який «влаштував усіх». 31 січня 2020 року Британія офіційно вийшла зі складу ЄС.
- У травні уряд Великої Британії оголосив про новий тарифний режим після Brexit. З 1 січня 2021 року він замінить зовнішній тариф Європейського Союзу.