Суд переніс розгляд позову Медведчука щодо книги про Стуса на вересень

Автор:
Вікторія Мартинюк
Дата:
Суд переніс розгляд позову Медведчука щодо книги про Стуса на вересень

Дарницький райсуд Києва переніс на 18 вересня засідання щодо позову депутата «Опозиційної платформи — За життя» Віктора Медведчука проти журналіста Вахтанга Кіпіані та видавництва Vivat, поданому через книгу «Справа Василя Стуса».

Про це повідомила представниця Vivat Катерина Аврамчук у Facebook.

«На ньому [засіданні] розглянуть останній том доказів і проведуть судові дебати. Останнє на сьогодні, що представили наші адвокати, це спогади старшого брата Віктора Медведчука, який згадував дитинство і те, як їхня бабуся постійно називала батька Медведчука поліцаєм», — розповіла Аврамчук.

Кіпіані повідомляв, що 14 серпня мало відбутися останнє засідання суду першої інстанції. Якщо Медведчук виграє, автору й видавництву заборонять продавати книгу чи викладати її онлайн.

Зранку під судом відбулась акція на підтримку книги, повідомляє «Цензор.нет». Деякі з активістів прийшли із самою книгою та плакатами із зображенням Стуса.

У чому справа?

Відповідачами разом з Кіпіані є видавництво Vivat і типографія «Юнісофт». Позов стосується «захисту честі, гідності та ділової репутації та спростування недостовірної інформації».

Претензії стосуються дев’яти фраз про Медведчука, які нібито шкодять його честі, гідності та діловій репутації.

Ще влітку 2019 року Медведчук заявив, що просить суд заборонити книжку Кіпіані про Василя Стуса, бо та містить «висловлювання, які не відповідають дійсності». Сам журналіст назвав позов тиском на свободу слова.

Книга Вахтанга Кіпіані «Справа Василя Стуса» вийшла друком у травні 2019 року. У ній зібрані ключові документи з колишнього архіву КДБ, які пояснюють, як і за що насправді судили українського дисидента.

Віктор Медведчук був державним захисником українського поета Василя Стуса. Його часто звинувачують у порушенні адвокатської етики під час цього процесу. Сам він провини не визнає.

  • У вересні 2019 року у прокат вийшов фільм «Заборонений» про Василя Стуса. Він також повʼязаний зі скандалом з Медведчуком. Актор Геннадій Попенко, який брав участь у зйомках, заявив, що продюсери видалили частину сценарію після «дзвінка згори». Ідеться про сцени суду, в яких фігурував Віктор Медведчук.
  • Коли справа набула розголосу, знімальна група офіційно заявила, що сцену з Віктором Медведчуком повернуть.