Глава ОП Єрмак очолить робочу групу зі створення меморіалу Голокосту «Бабин Яр»

Автор:
Вікторія Мартинюк
Дата:
Глава ОП Єрмак очолить робочу групу зі створення меморіалу Голокосту «Бабин Яр»

Ратинський В'ячеслав / УНІАН

Глава Офісу президента Андрій Єрмак очолить робочу групу з координації будівництва меморіалу памʼяті жертв Голокосту «Бабин Яр» та підготовці до 80-ї річниці трагедії.

Про це повідомляє «РБК-Україна» з посиланням на Офіс президента.

Раніше ініціативу будівництва меморіалу підтримав президент Володимир Зеленський. 29 липня глава держави провів відеоконференцію з членами наглядової ради фонду «Меморіал Голокосту «Бабин Яр».

  • Меморіальний центр Голокосту «Бабин Яр» будують на приватні пожертви. Він існує з 2016 року, коли право на оренду землі в урочищі отримав благодійний фонд, який фінансують російські олігархи українського походження Михайло Фрідман і Герман Хан.
  • Восени 2019 року художнім керівником Меморіального центру Голокосту «Бабин Яр» призначили російського режисера Іллю Хржановського. Через незгоду з цим проєкт покинула майже вся команда, включно з виконавчим директором Яною Баріновою. Вони розробляли концепцію музею.
  • Через пʼять місяців у вільному доступі зʼявилися фільми Хржановського з проєкту «Дау», що спровокувало новий виток скандалу. Режисера розкритикували за неетичні та негуманні методи у творчості й російський слід у проєкті. Згодом журналісти опублікували чернетку концепції музею за версією Хржановського. Згідно з нею, відвідувачі будуть ходити по лабіринтах і переживати «шокуючі емоційні досвіди», постійно роблячи етичний вибір.
  • У Меморіальному центрі повідомили, що режисер ще працює над концепцією, її планують оприлюднити до кінця поточного року. У наглядовій раді фонду наголосили, що концепція та історичний наратив музею змінюватися не будуть.