За останні 50 років кількість видів прісноводних риб у світі скоротилась на 76%. Це є клас тварин, якому найбільше загрожує повне вимирання.
Про це пише The National Geographic.
Таке скорочення відбулося за період між 1970—2016 роками. Воно найбільше серед різних видів тварин — зокрема морських та наземних. Найбільше страждають риби, які мігрують у пошуках харчування або для нересту.
Причинами цього науковці вважають знищення їхніх місць проживання. Зміни клімату, а також зведення різних річкових бар’єрів впливають на популяцію прісноводних риб. За даними дослідження, лише третина світових річок мають вільні течії.
Найбільше скорочення зафіксували в Європі. Наприклад, група осетрових, які переважно проживають у Дунаї, скоротилася на 90%. Вважається, що із шести видів, які історично живуть у Дунаї, один вже вимер, а інші перебувають під загрозою вимирання.
Також серйозну загрозу становлять різні хвороби, забруднення річок і надмірний вилов риби. Майже половина із усіх 30 тисяч видів риб у світі живуть у прісних водоймах і дуже часто мігрують для розведення потомства або в пошуках їжі.
- У водосховищах річки Дніпро зʼявилися морська риба-голка і дрібна медуза. Як заявляють в Асоціації рибалок України, морські тварини зустрічаються вже в районі Києва, що говорить про катастрофічний стан річки.
- Міжнародна команда вчених із різних університетів США та Великої Британії виявила на дні Мексиканської затоки риб із забарвленням, завдяки якому їхнє тіло відбиває лише 0,044% світла, що на них попадає.