Окупаційна влада Криму змушує архієпископа ПЦУ Климента протягом 5 днів знести храм. Погрожують кримінальною справою

Автор:
Вікторія Мартинюк
Дата:
Окупаційна влада Криму змушує архієпископа ПЦУ Климента протягом 5 днів знести храм. Погрожують кримінальною справою

Гонтар Володимир / УНІАН

Окупаційна влада Криму вимагає від архієпископа Кримської єпархії Православної церкви України Климента знести храм ПЦУ в Євпаторії протягом п’яти днів.

Про це повідомляє Офіс омбудсмена України Людмили Денісової.

У разі невиконання окупанти можуть відкрити щодо Климента кримінальне провадження за статтею 315 Кримінального кодексу Росії — невиконання вироку суду, рішення суду або іншого судового акту.

Рішення про знесення культової споруди було ухвалено «кримським судом» через нібито відсутність у відповідача доказів, які підтверджують законність використання земельної ділянки та будівлі релігійною громадою ПЦУ у Євпаторії.

Омбудсмен засуджує дії окупаційної влади, які мають на меті залякування парафіян ПЦУ в анексованому Криму.

«Вироки так званих судів у Криму та переслідування за релігійними переконаннями представників ПЦУ є порушенням статті 9 Європейської Конвенції з прав людини, яка гарантує кожному право на свободу думки, совісті та релігії. Росія не має права застосовувати своє законодавство відносно громадян України та їхнього майна у Криму», — наголосила омбудсмен.

  • 23 липня архієпископ Климент повідомив, що російські судові пристави вручили йому постанову про знесення храму ПЦУ в Євпаторії.
  • Раніше підконтрольний Росії Євпаторійський міський суд зобов’язав ПЦУ знести храм в Євпаторії. Російська адміністрація Євпаторії звернулася до суду, щоб ПЦУ знесла церкву і звільнила територію, на якій вона розташована.
  • Із 2019 року в Криму точиться боротьба за кафедральний собор Святих Володимира й Ольги в Сімферополі, де проводить богослужіння громада Кримської єпархії УПЦ КП, що перейшла до Православної церкви України (ПЦУ). Російське Міністерство майнових і земельних відносин Криму в лютому 2019 року зажадало від ПЦУ звільнити будівлю собору, пояснивши це закінченням терміну дії договору з Кримською єпархією УПЦ КП. У березні 2019 року російська влада в окупованому Криму подала в суд на ПЦУ, щоб забрати собор.