Центр «Бабин Яр» оцифрував понад 140 тисяч засекречених документів часів німецької окупації

Автор:
Олег Панфілович
Дата:
Центр «Бабин Яр» оцифрував понад 140 тисяч засекречених документів часів німецької окупації

Меморіальний центр Голокосту «Бабин Яр»

Меморіальний центр «Бабин Яр» разом із Державним архівом Київської області оцифрував понад 140 тисяч матеріалів часів нацистської окупації Києва 1941—1943 років.

Про це повідомляє пресслужба центру.

Зазначається, що документи (зокрема, картотека трудових реєстраційних карток мешканців Києва та картотека діячів культури та мистецтва Києва періоду окупації 1941—1943 років) незабаром з’являться на онлайн-платформі сайту, яку презентують восени, і на сайті Державного архіву Київської області.

«Ці документи окупаційної влади на території Києва періоду Другої світової війни зібрали архівісти після вигнання нацистів з міста. Тут документи, що створювали під час діяльності органів німецької окупаційної влади: Київської міської управи, районних у місті Києві управ, районних і сільських управ на території Київщини, Київського та Білоцерківського гебітскомісаріатів тощо», — пояснила директор Державного архіву Київської області Соф’я Каменєва.

За її словами, майже всі документи окупаційної влади були несистематизовані та протягом багатьох років засекречені радянською владою. Доступ до них був заборонений. Лише з набуттям Україною незалежності вони надійшли на загальне зберігання.