Перевірки лісгоспів і стихійні сміттєзвалища. Новий глава екоінспекції назвав пріоритетні питання після повені на заході України

Автор:
Вікторія Мартинюк
Дата:

Новий глава Державної екологічної інспекції Андрій Мальований розповів, що після повені у західних областях доручив посилити перевірки незаконної вирубки лісів.

Про це він повідомив в інтерв’ю «Бабелю».

Мальований називає два пріоритетні питання — перевірки лісгоспів та стихійні сміттєзвалища. За його словами, за перших пів року за вирубку лісів екоінспекція нарахувала 135 млн грн штрафів.

«Близько трьох тижнів тому я випустив окреме доручення про посилення нагляду і оперативних перевірок незаконної вирубки лісів. Перевірки лісгоспів — одне з пріоритетних питань. Друге — стихійні сміттєзвалища. На жаль, сьогодні існує мораторій на планові перевірки. А на позапланові [перевірки] ми можемо заходити тільки за скаргою фізосіб — такий закон», — каже глава відомства.

Мальований також розповів і про проблему забруднення Тиси та інших річок. За його словами, щоб вирішити її, потрібно будувати сортувальні станції та збільшувати штрафи за засмічення.

«Під час повеней сміттєзвалища в прибережних смугах піднімаються і потрапляють у Тису, Прут і ще кілька річок. Щоб вирішити це питання, потрібний комплексний підхід, починаючи із законодавчої бази, закону про відходи, стимулювання бізнесу. Треба будувати сортувальні станції і посилювати відповідальність: штраф за засмічення одного квадратного метра нині становить вісім гривень», — розповів Мальований.

  • Повені в західних областях України вирували кілька днів, до 23 червня. Через сильні дощі місцеві річки вийшли з берегів, прорвали дамби і підтопили населені пункти. Найбільше від негоди постраждали три області: Івано-Франківська, Чернівецька та Закарпатська. Також підтоплення були в Тернопільській, Львівській і Вінницькій областях.
  • Раніше президент Угорщини Янош Адер закликав президента України Володимира Зеленського допомогти вирішити ситуацію із забрудненням Тиси, яку після паводків у Карпатах наповнили пластикові відходи.