Китай та Велика Британія повідомили про успішне випробування вакцин від коронавірусу на людях.
Про це повідомляє BBC.
Вакцина, яку розробляє Оксфордський університет спільно з компанією AstraZeneca, успішно пройшла випробування на 1 077 пацієнтах. Медики виявили у них антитіла до коронавірусу.
Саму ж вакцину британці розробляють з генно модифікованого вірусу, який спричиняє застуду у шимпанзе. Дослідники дуже сильно «переробили» його, щоб він був схожий на коронавірус, але не заражав людей хворобою.
Також вакцина викликала і створення в організмі Т-клітин — лімфоцитів, які відіграють головну роль під час імунної реакції організму. Найбільший рівень Т-клітин спостерігався на 14 день вакцинації, а антитіл — на 28 день. Однак наразі дослідники спостерігають за тим, як довго вони перебуватимуть в організмі пацієнтів.
Водночас близько 70% людей після вакцинації поскаржилися на лихоманку та головний біль.
«Ще потрібно буде виконати велику роботу, перш ніж ми зможемо підтвердити, чи допоможе наша вакцина впоратися з пандемією COVID-19, але перші результати вселяють надію», — зазначила професор Сара Гілберт.
У наступній фазі випробувань британці протестують свою вакцину на 10 тисячах людей.
Того ж дня про успішні випробування вакцини повідомив і Китай. Її розробляє Інститут біологічних продуктів Уханю за підтримки китайської фармацевтичної компанії Sinopharm. Там зазначають, що в усіх пацієнтів після вакцини зʼявилися антитіла до коронавірусу. Свої дослідження компанія проводить в Об’єднаних Арабських Еміратах.
- Перегони з винайдення першої ефективної та безпечної вакцини від коронавірусу тривають у низці розвинених країн світу і можуть зрівнятися за масштабами з космічними змаганнями минулого. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, наразі розробляється 147 потенційних вакцин, з них щонайменше 17 дійшли до випробувань на людях.
- У кінці червня ВООЗ повідомляла, що на вакцину і препарати від коронавірусу знадобиться понад $30 мільярдів.