Рада проголосувала за затвердження нових районів. Тепер їх 136 замість 490

Автор:
Дмитро Мирончук
Дата:

Верховна Рада ухвалила постанову про затвердження нових районів в Україні. Про це повідомляє сайт парламенту.

Постановою ліквідовано всі 490 районів областей і встановлено 136 нових районів.

Зокрема, у Київській області замість 25 буде 6 районів: Білоцерківський, Бориспільський, Бучанський, Обухівський, Переяславський та Фастівський.

Також зменшилась кількість районів по інших областях та в АРК.

Згідно з рішенням Ради, межі районів встановлюються по зовнішній межі територій сільських, селищних, міських територіальних громад, які входять до складу відповідного району.

Відпочатко постанова передбачала утворення 129 районів, але згідно з комітетськими поправками їх додали ще 7. Перелік досі уточнюється.

Як зазначає портал «Децентралізація», вибори депутатів районних рад ліквідованих районів проводити не будуть. При цьому повноваження депутатів районних рад у ліквідованих районах припиняються після виборів до нових районних рад.

  • Кабінет міністрів на позачерговому засіданні 12 червня затвердив адміністративно-територіальну реформу України, яка передбачає ліквідацію третини районів та утворення близько 1 400 об’єднаних територіальних громад.
  • Верховна Рада 16 квітня проголосувала в другому читанні та в цілому за законопроєкт № 2653, який надає Кабінету міністрів право формувати територіальні громади та визначати їхні центри до ухвалення закону про адміністративно-територіальний устрій.
  • Депутати міськради Малина, що на Житомирщині, хочуть відкликати свою депутатку-мажоритарницю Тетяну Грищенко з Верховної Ради, тому що не згодні з політикою її фракції «Слуга народу». Причиною такої незгоди стала можлива ліквідація Малинського району в рамках адміністративно-територіальної реформи уряду Шмигаля.