У деяких частинах Швеції, Фінляндії, Норвегії та Росії зафіксовано підвищений рівень радіації.
Про це пише Deutsche Welle.
За даними Організації Договору про всеосяжну заборону ядерних випробувань (CTBTO), радіоактивна пляма охоплює південну третину Швеції, південну половину Фінляндії, Естонію, Латвію, а також північний захід Росії, зокрема Санкт-Петербург. У CTBTO зазначили, що такий рівень радіації не є небезпечним для людини.
Виконавчий секретар CTBTO Лассіно Зебро заявив, що з високою вірогідністю зареєстровані викиди радіації мають цивільне походження.
Водночас Національний інститут здоровʼя і навколишнього середовища Нідерландів заявив, що джерело викидів радіації розташоване на заході Росії. Однак більш точно визначити місце спеціалісти інституту не можуть. Там також уточнили, що тип радіонуклідів дозволяє припустити, що це може бути «пошкодження паливного елемента на атомній електростанції».
Своєю чергою, російський державний концерн «Росенергоатом» спростував ймовірність надзвичайних подій на російських АЕС.
- 8 серпня 2019 року в Архангельській області, на військовому полігоні в одній із частин ВМФ стався вибух. Внаслідок події загинули сім осіб: пʼятеро працівників «Росатому» і двоє з Міноборони РФ.
- За словами науковця Джеффрі Льюїса з Інституту міжнародних досліджень Мідлбері, аварія могла статися під час випробувань крилатої ракети з ядерною установкою, про яку перед цим говорив президент Росії Володимир Путін. Росія називає ракету 9М730 «Буревісник», а НАТО ідентифікує її як SSC-X-9 Skyfall.
- Пізніше в Організації договору про всеосяжну заборону ядерних випробувань показали карту можливого розльоту радіонуклідів після вибуху невідомої ракети на російському полігоні під Сєвєродвінськом.