Повені на заході: ЄС відповів на прохання України про допомогу. Швеція готова надати бар’єри та своїх експертів

Автор:
Олексій Ярмоленко
Дата:
Повені на заході: ЄС відповів на прохання України про допомогу. Швеція готова надати бар’єри та своїх експертів

Катерина Коваленко / «Бабель»

Швеція першою відреагувала на запит України до ЄС щодо надання допомоги ліквідації наслідків повеней у західних областях.

Про це пише пресслужба Єврокомісії.

У рамках спеціального механізму ЄС Швеція запропонувала передати Україні 1,2 кілометра бар’єрів від повеней, 250 шлангів, а також прислати своїх технічних експертів. Водночас Євросоюз готовий надати картографічні дані постраждалих регіонів України через свою супутникову систему.

Зазначається, що цілодобовий Координаційний центр реагування на надзвичайні ситуації Європейського Союзу перебуває у постійному контакті із українською владою і готовий надсилати подальшу допомогу, якщо Україна попросить.

«Я щиро дякую Швецію за її негайну реакцію. Ми готові надати подальшу допомогу і проявити солідарність з усіма, хто перебуває в постраждалих районах, і з тими, хто надає першу допомогу на місцях», — зазначив єврокомісар із із питань гуманітарної допомоги та управління кризовими ситуаціями Янез Ленарчич.

  • Уряд схвалив заходи для боротьби з наслідками негоди. Закарпаття оцінює збитки у 125 млн грн. Івано-Франківська ОДА попросила майже 600 млн грн. Президент пообіцяв, що держава не залишить у біді постраждалих, вирішить питання житла і «знайде» кілька мільярдів гривень на відновлення інфраструктури.
  • У західних областях України кілька днів вирувала негода. Через сильні дощі місцеві річки вийшли з берегів, прорвали дамби та попідтоплювали населені пункти. Найбільше від негоди постраждали три області: Івано-Франківська, Чернівецька та Закарпатська. Також підтоплення були в Тернопільській, Львівській та Вінницькій областях.