Закарпатська область оцінює збитки від негоди у 125 мільйонів гривень.
Про це повідомляє пресслужба Закарпатської облдержадміністрації.
«Попередня вартість інфраструктурних збитків по області — це зруйновані дороги місцевого та державного значення, берегоукріплення, дамби, мости — 125 мільйонів гривень. Збиток, який повінь завдала домівкам і домогосподарствам, поки невідомий — його підраховують спеціально створені комісії на місцях», — заявив голова ОДА Олексій Петров.
Найбільше від повені постраждав Рахівський район. Загалом негативних наслідків стихії зазнали 12 населених пунктів у трьох районах області.
Рівень води у верхній частині Тиси знизився, переливи через дороги припинилися. Наразі існує загроза затоплення зниженої ділянки дороги у Хустському районі. Після спаду рівня води комісії органів самоврядування проведуть обстеження і підрахують збитки.
Водночас на брифінгу премʼєр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що Івано-Франківська ОДА запросила допомогу в 500 млн гривень на ліквідацію наслідків повені. Також область просить 82 млн гривень для відновлення дамб і берегів.
- У західних областях України вже декілька днів вирує негода. Через сильні дощі місцеві річки почали виходити з берегів, проривати греблі та підтоплювати населені пункти. Найбільше від негоди потерпають три області: Івано-Франківська, Чернівецька та Закарпатська.
- В Івано-Франківській та Чернівецькій областях оголошено «червоний» рівень небезпеки. Президент заявив, що тримає на контролі ситуацію. Він доручив відправити гуманітарний вантаж.
- На Прикарпатті повінь підтопила понад 200 населених пунктів, Дністер розлився до рівня стихії 2008 року.
- Уряд схвалив комплекс заходів для боротьби з наслідками повені на заході країни.