Папки, віджети і оновлена Siri: Apple представила операційну систему iOS 14

Автор:
Катя Мещерякова
Дата:
Папки, віджети і оновлена Siri: Apple представила операційну систему iOS 14

Unsplash / zhang kaiyv

Компанія Apple представила iOS 14 з новими функціями. Презентацію провели під час щорічної конференції розробників WWDC.

У новій версії операційної системи програми на домашньому екрані можна переглядати у вигляді списку і сортувати у «розумні» папки (наприклад, найбільш використовувані).

Самі додатки тепер підтримують віджети, які можна змінювати і налаштовувати під себе. Їх можна вибирати зі спеціального каталогу або перетягувати на екран з додатками з лівого меню, де вони залишаться, як і раніше.

Скрін / Презентація Apple

Також Apple показала функцію App Clips. Вона дозволяє запускати стислі версії додатків миттєво. У презентації показали приклад з електросамокатами, які можна орендувати без реєстрації і завантаження додатка. Розмір «стислої» версії не перевищить 10 МБ. Завантажити AppClips можна буде з браузера або за QR-кодом.

Скрін / Презентація Apple

Відео тепер можна буде згорнути так, щоб воно транслювалося в невеликому вікні поверх інших додатків. Ще Apple додала можливість закріпити важливі контакти та бесіди вгорі в Повідомленнях (як у Telegram).

Розробники також оновили зовнішній вигляд Siri: тепер вона не перекриває екран цілком, а зʼявляється у вигляді невеликого значка внизу екрана. Крім того, Siri зможе відправляти голосові повідомлення.

Ще в iOS 14 зʼявиться додаток Apple Translate, який, швидше за все, буде працювати без підключення до Інтернету. Спочатку там будуть 11 мов (російська, англійська, мандарин (китайська), французька, німецька, іспанська, італійська, японська, корейська, арабська і португальська).

  • Раніше в мережі зʼявилися фото нового iPhone 12 від Apple — на знімках 5,4-, 6,1 - і 6,7-дюймова моделі. Форма корпусу схожа на iPhone 4, а своїми камерами телефон нагадує iPhone 11 Pro.