Кулеба спростував інформацію про створення Берегівського району на вимогу Угорщини

Автор:
Олексій Ярмоленко
Дата:

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що створення на Закарпатті окремого Берегівського району не є вимогою Угорщини щодо виокремлення угорської громади.

Про це він написав у своєму Facebook.

«Берегівський район вже давно і щасливо існує і має право продовжити своє існування. Наразі йдеться лише про приєднання до нього Виноградівського району в межах реформи. Рішення про приєднання цього району ухвалювало не МЗС, однак ми підтримуємо адміністративно-територіальну реформу, яка є справді європейською і прогресивною», — пояснив міністр.

Він зазначив, що не брав на себе жодних зобов’язань щодо створення цього район під час візиту до Угорщини наприкінці травня. Кулеба наголосив, що дипломати шукають компроміси в угорсько-українських відносинах, але не переходять «червоні лінії».

«Жодна іноземна держава не має права диктувати Україні, у який спосіб організовувати громади, райони чи області. Для нас абсолютно неприйнятними є будь-які втручання іноземної держави у внутрішні справи України», — підкреслив він.

  • Раніше письменник Андрій Любка оприлюднив колонку на «Радіо Свобода», у якій звинуватив дипломатів у тому, що під час переговорів з Угорщиною вони погодилися на створення Берегівського району на Закарпатті. Він начебто має стати регіоном з переважно угорським населенням.
  • За планом укрупнення районів у рамках децентралізації Кабмін вирішив утворити на території Закарпатської області 5 районів: Берегівський, Мукачівській, Тячівський, Ужгородський та Хустський. У попередніх проєктах фігурували лише 4 райони.