Антималярійний препарат гідроксихлорохін неефективний у профілактиці коронавірусу.
Про це пише The Guardian.
Такого висновку дійшли фахівці університету Макгілла в Канаді. До випробування, яке проводилося у США і Канаді, залучили людей, які були у зоні ризику зараження COVID-19. Вони перебували на відстані ближче ніж 2 метри від людини, зараженої вірусом, понад 10 хвилин без будь-яких засобів індивідуального захисту.
Протягом чотирьох днів після контакту учасники отримували з курʼєром пакет, який містив або плацебо, або гідроксихлорохін. Пігулки треба було вжити протягом пʼяти днів, починаючи з більш сильної дози в перший день.
Приблизно у кожного восьмого учасника (107 осіб із 821) розвинувся коронавірус протягом 14-денного періоду спостереження. У дослідження були включені як підтверджені, так і ймовірні випадки — не перевірені, але оцінені за симптомами.
Серед тих, хто отримав гідроксихлорохін, у 49 розвинувся коронавірус, у групі, що отримала плацебо — у 58. Люди, які отримували гідроксихлорохін, частіше повідомляли про побічні ефекти, такі як нудота та біль у животі. При цьому не зафіксовано жодних серйозних порушень серцевого ритму, що є відомою проблемою препарату.
«Хоча у нас була надія, що цей препарат працюватиме в цьому контексті, наше дослідження показує, що гідроксихлорохін не кращий плацебо, якщо його використовувати як профілактику протягом чотирьох днів після контакту з людиною, інфікованою коронавірусом», — сказав доктор Тодд Лі, доцент медицини у відділенні інфекційних захворювань в університеті Макгілла.
- Раніше президент США Дональд Трамп заявив, що вживає для профілактики коронавірусної інфекції гідроксихлорохін. На питання журналістів, які у президента є докази ефективності гідроксихлорохіну, той відповів, що має «багато позитивних відгуків» про нього.
- Пізніше Всесвітня організація охорони здоровʼя призупинила випробування гідроксихлорохіну і хлорохіну як ліків від коронавірусу. Згодом, після рекомендацій ВООЗ країни світу теж почали відмовлятися від використання цього препарату.
- Медичний журнал Lancet відкликав статтю про дослідження ефективності лікування коронавірусу гідроксихлорохіном, яке піддали сумнівам.