Глава УГКЦ закликав залишити у школах «Основи сім’ї» та інші християнські курси

Автор:
Вікторія Мартинюк
Дата:

Глава Української греко-католицької церкви Блаженніший Святослав закликав Міністерство освіти залишити у навчальній програмі «предмети духовно-морального спрямування», зокрема курс «Основи сімʼї».

Про це йдеться у зверненні глави УГКЦ, оприлюдненому на сайті УГКЦ.

Блаженніший Святослав заявив, що курси світоглядного характеру такі як «Основи християнської етики», «Християнська етика в українській культурі», «Основи сім’ї» є «відповіддю на виховні виклики, які стоять сьогодні перед українським суспільством».

«Натомість впроваджуються нищівні ідеології та програми, які є чужими для нашої культури, суперечать християнській моралі та обмежують гідність і свободу людини», — заявив він.

Глава УГКЦ стурбований, що у Міносвіти скасували відповідальні за ці дисципліни комісії — Комісію з філософсько-світоглядних дисциплін, Комісію з етики та Комісію з християнської етики.

«Ці зміни можуть завдати шкоди якості та розвитку предметів світоглядного характеру в межах навчальних програм різних рівнів і, внаслідок цього, зведуть нанівець зусилля, спрямовані на цілісний розвиток дітей і молоді […] Розгляд і затвердження програм, підручників, методичних посібників, олімпіад та конкурсів здійснювали комісії при МОН, які, властиво, і було нещодавно ліквідовано «з метою оптимізації», — сказав у зверненні Святослав.

Курс «Основи сім’ї» — це факультативний урок, на якому старшокласників навчали, як обрати майбутніх чоловіків чи дружин, влаштувати щасливе подружнє життя, планувати й виховувати дітей. Він зʼявився у 130 школах у вересні 2019 року.