Поблизу затонулого бункерувальника Delfi в Одесі зафіксували забруднення води і повітря. За попередніми даними, екологічні показники перевищено в 15 разів.
Про це повідомляє «Радіо Свобода».
За словами тимчасового начальника Державної екологічної інспекції в Одеській області Артема Заярного, точні дані будуть відомі протягом тижня. Забруднення зафіксували вночі працівники муніципальної рятувальної служби, які цілодобово чергують на місці аварії. На місце прибула муніципальна екологічна лабораторія, яка узяла проби води та повітря.
Заярний також додав, що влада виступає проти того, щоб судно розпиляли, оскільки це призведе до розливу олії та нафтопродуктів, що погіршить ситуацію. «Ми можемо переконувати власника, переконувати Адміністрацію морських портів України, щоб судно прибрали на територію порту — або краном, або буксирами», — заявив в. о. начальника екоінспеції.
Зазначається, що саме забруднення прибрали спеціалісти Адміністрації морських портів за допомогою абсорбувального порошку.
- 22 листопада сильний шторм зірвав зі стоянки танкер Delfi, після чого він сів на мілину в затоці Одеси. Троє членів екіпажу спочатку відмовлялися залишати судно, але пізніше рятувальники евакуювали їх. Моряків доставили у лікарню, капітан корабля постраждав найбільше.
- Після того як танкер перекинувся, з нього почало витікати пальне. Тоді в Адміністрації морських портів повідомили, що танкер може пролежати в морі ще не один тиждень через юридичні труднощі щодо переміщення судна.
- Пізніше компанія-власник танкера Delfi у листі до генерального прокурора заявила, що підніме і демонтує судно за власний кошт.