У Варшаві поліція розігнала учасників акції протесту, котрі вимагали скасувати карантинні обмеження для бізнесу. Проти них застосували сльозогінний газ.
Про це стало відомо з Twitter Національної поліції Польщі.
За інформацією представника польської поліції Сильвестра Марчака, затримали більше 380 протестувальників, 150 осіб оштрафували, а справи щодо покарання решти направили до суду.
Пʼять осіб заарештували за напад на поліцейських, словесні образи на їхню адресу або пошкодження поліцейського майна.
Протестувальники зібралися на Замковій площі та мали пройти до президентського палацу і парламенту країни. Поліція одразу заблокувала марш, підкреслюючи, що це масове зібрання є незаконним.
Протестувальники проігнорували це і спробували групами пройти далі. Після цього людей почали затримувати.
Не маючи можливості пройти до президентського палацу і парламенту, протестувальники попрямували до офісу правлячої партії «Право і Справедливість». Але поліція заблокувала рух на підступах до нього.
Один із затриманих — сенатор опозиційної Громадянської коаліції Яцек Бурий. Він стверджує, що проти нього застосовували силу. Поліція каже, що діяла в рамках закону, а Бурий сам сів у машину.
Мер Варшави Рафал Тшасковский, якого 15 травня висунули кандидатом у президенти Польщі, обурився діями поліції. Він засудив затримання Бурого і сказав, що «відповіддю на соціальний протест має бути діалог».
Страйк підприємців організував інший кандидат у президенти Польщі — Павел Танайно.
- У столиці Болгарії близько двох тисяч прихильників праворадикальної партії «Відродження» протестували проти карантину, який уряд продовжив до 14 червня. Антиурядовий виступ закінчився сутичкою з поліцією.
- 12 травня підприємці Львова, які орендують приміщення на ринках під магазини, протестували біля міської ради. Вони вимагали дозволити роботу магазинів одягу та взуття.
- 6 травня під Кабінетом міністрів протестували київські підприємці, які вимагали помʼякшити карантин і дозволити працювати малому та середньому бізнесу.