Слідчий комітет Росії розслідує публікацію під час онлайн-акції «Безсмертний полк» фотографій нацистів. Підозрюють українців

Автор:
Олег Панфілович
Дата:
Слідчий комітет Росії розслідує публікацію під час онлайн-акції «Безсмертний полк» фотографій нацистів. Підозрюють українців

ullstein bild / Getty Images

Слідчий комітет Росії підозрює громадян України в причетності до публікацій фотографій лідерів нацистської Німеччини під час онлайн-акції «Безсмертний полк».

Про це повідомляє пресслужба Слідчого комітету Росії.

Фігурантами справи стали четверо громадян Росії. Кримінальні справи порушено проти Данила Симонова з Пермі, Андрія Шабанова з Самари, Дениса Воронцова з Волгограда, а також Вʼячеслава Круглова з Ульянівська. Згідно з повідомленням, Круглов у 2017 році був засуджений за «злочин екстремістського характеру», а в 2018 — за крадіжку. У підозрюваних провели обшуки, їх допитують слідчі.

«Під час попереднього слідства встановлено інші епізоди аналогічних злочинів. Серед причетних до реабілітації нацизму є особи, які розміщували фотографії нацистських злочинців з території іноземних держав, зокрема України та Естонії», — йдеться в повідомленні.

Про що йдеться?

Акція «Безсмертний полк» у 2020 році в Росії проводилася онлайн через пандемію коронавірусу. Будь-хто охочий міг завантажити на сайті фото родичів-ветеранів, після чого вони зʼявлялись в інтернеті, по телебаченню і на медіа-екранах у форматі віртуальної ходи.

Як стверджує Слідчий комітет, у рамках акції були завантажені фотографії кількох лідерів нацистської Німеччини. Зокрема, зображення рейхсфюрера СС Генріха Гіммлера супроводили коментарем про те, що на фотографії зображений нібито полковник Алексєєв В. М.

Крім того, на сайті «Банк памʼяті» розмістили анкету з фотографією Адольфа Гітлера та коментарем, що на ній зображено учасника Великої Вітчизняної війни «Гітле Адоль Алоїсо».