Поки уряди країн Латинської Америки вирішують, як перемогти пандемію коронавірусу, регіон переслідує ще одна смертельна вірусна хвороба — гарячка денге, що спалахнула у 2018 році. За рік епідемії перехворіли понад 3 млн людей, 1 500 померли.
Про це повідомляє Reuters.
У той час як у Європі антикоронавірусні заходи послабили сезонний грип, у Латинській Америці вони відвернули увагу і ресурси від боротьби з поширенням гарячки денге. Наразі ця інфекція, яку передають комарі, поширена у більшості країн регіону.
Панамериканська організація охорони здоров’я очікує цього року високі показники захворюваності, що може перевантажити відділення інтенсивної терапії і без коронавірусу.
За даними ВООЗ, гарячка денге у легких формах нагадує грип, а у важких протікає із сильними болями та блювотою з кров’ю і призводить до витоку плазми, накопичення в організмі рідини, гострих кровотеч і порушень функцій внутрішніх органів.
Хоча від цієї гарячки немає специфічного лікування, смертність за умови адекватного медичного нагляду менше 1%, проте без нього може сягати 20%.
Лікарі з латиноамериканських країн називають коронавірус «зіркою», яка привернула до себе всю увагу, у той час як гарячка денге «теж вбиває».
- Президент Бразилії вийшов на протест проти введення карантину. Він назвав коронавірус «невеликим грипом».
- У Чилі видаватимуть посвідчення тим, хто перехворів на коронавірус. ВООЗ від цього застерігала.
- У Перу через коронавірус заборонили чоловікам і жінкам виходити на вулицю в один день. Раніше такі ж заходи запровадила Панама.