Джерело «Бабеля», близьке до розслідування відпочинку керівника Національного антикорупційного бюро Артема Ситника на базі «Залив» (Рівненська область), стверджує, що очільника НАБУ могли прослуховувати співробітники Міністерства внутрішніх справ — підлеглі Арсена Авакова.
Про це йдеться в матеріалі «Бабеля» «Парламент знайшов можливість звільнити голову НАБУ за корупцію».
За словами джерела, саме відомство Авакова прослуховувало котедж, де жив Ситник, але справа нібито стосувалася контрабанди, а не адміністративного порушення (не задекларував елітний відпочинок). Формально справою Ситника структури МВС не займалися, а лише вручили очільнику НАБУ протоколи про адмінпорушення.
Редакція відправила запит до Нацполіції ще 25 лютого 2020 року. Ми просили повідомити, чи проводилися негласні слідчі дії у період з грудня 2018-го по березень 2019-го на базі відпочинку «Залив», якщо так, то в якому вигляді. І чи стосувалися ці дії розслідування справи про контрабанду. Нацполіція досі не надіслала відповідь на запит, порушивши всі законні строки для відповіді.
У кількох інтервʼю Ситник прямо або натяками називав людей, яким вигідна його відставка і які могли бути причетні до справи про його відпочинок у «Заливі» — це Аваков, олігарх Ігор Коломойський і бізнесмен Олег Бахматюк.
Аваков почав критикувати Ситника в 2017 році, після затримання його сина Олександра у справі про розтрату 14 мільйонів гривень при закупівлі рюкзаків для Нацгвардії. Авакова і його тодішнього заступника Сергія Чоботаря НАБУ також підозрювало у причетності. Аваков усі звинувачення заперечував, а в 2018 році Спеціалізована антикорупційна прокуратура закрила справу проти його сина.
- У травні 2019 року Держбюро розслідувань почало кримінальне провадження щодо Ситника через відпочинок на базі у Рівненській області. У вересні суд визнав Ситника винним у адмінпорушенні та оштрафував його на 3 400 гривень. Згодом Ситника внесли до реєстру корупціонерів.
- 28 квітня Комітет Верховної Ради підтримав законопроєкт про неможливість корупціонерам працювати у антикорупційних органах. Закон дозволить звільнити Ситника. Фракція «Слуга народу» вирішила відкласти голосування за його відставку.