Агентство Roc Nation, яке представляє інтереси репера Jay-Z, подало скаргу на YouTube через аудіо-діпфейки з голосом виконавця, які розміщені на каналі Vocal Synthesis. Агентство стверджувало, що творці контенту порушили авторські права і незаконно використали технологію штучного інтелекту.
Про це пише The Verge.
Репера обурили кілька роликів, в яких його голосом озвучені монолог Гамлета, промова біблійного пророка і погрози в стилі мемів Navy Seals Copypasta.
Діпфейки були створені за допомогою системи Google з відкритим кодом Tacotron 2, що конвертує текст у людську мову. На каналі опубліковано безліч роликів, тексти яких озвучені голосами Барака Обами, Дональда Трампа, Френка Сінатри тощо.
Після скарги YouTube закрив доступ до відео, але через деякий час знову його відкрив. У Google рішення пояснили розмитим нормативним регулюванням діпфейків у законодавстві. Компанія послалася на Закон про авторське право в цифрову епоху, у якому є неточності у визначеннях.
Зараз компанія чекає додаткових доводів від Roc Nation.
- Улітку 2019 року в мережі зʼявилося діпфейк-відео, в якому «схрестили» президента США Дональда Трампа і президента Росії Володимира Путіна. Виглядає все дуже реалістично.
- У США використали український стартап Respeecher, який навчився копіювати голос будь-якої людини. Так він «змусив» президента Ніксона зачитати промову про «провалення» місії «Аполлон-11».